Завод гумових виробів РІФ-03 – це гумовотехнічний завод нового покоління, місія якого –забезпечити усі можливі сфери життя людства надійними гумовими виробами, освоювати та вдосконалювати нові рецептури гумових сумішей, проводити випробування для удосконалення наявних гумових виробів.
Завод гумових виробів використовує сировину високої якості на основі натурального каучука (NR). Також завод гумових виробів активно використовує різні синтетичні каучуки.
Синтетичні каучуки для виробництва гумових виробів
- бутадієн-стирольний (SBR) – вулканізати із бутадієн-стирольних каучуків менше зберігають міцність при розтягуванні, відносне подовження та спротив роздиру при підвищених температурах. Характеризується невисокою еластичнітю, вищими механічними втратами та підвищеним теплоутворенням порівняно з вулканізатами із натурального каучука, однак поступаються їм в опорі деформаціям згину, розтягнення, стиснення, розростанню порізу та текучості.
- хлоропреновий (CR) – гарна стійкість до відкритого вогню; відмінна адгезія (властивість склеюватися) до тканин та металів; бездоганна стійкість до атмосферного впливу, озоностійкість й стійкість до природного окислення; стійкість до стирання і низької температури.
- нітрильний (NBR) – застосовується у виробництві різних олієбензостійких гумових технологічних виробів – рукавів, прокладок, сальників, бензотари і т.п. Використовуються для виготовлення теплостійких гумових виробів, призначених для роботи у воді, оліях, розчинниках та деяких інших середовищах при температурах до 150˚С. Впроваджують для виробництва ізоляційних та електропровідних гум, підборів взуття, клеїв та ебонітів, захисних покриттів, стійких до агресивного середовища.
- етилен-пропиленовий (EPDM) – застосовується у виробництві ударостійкого поліпропилену, гумовотехнічних виробів, губчастих виробів, для ізоляції проводів та кабелів; СКЕПТ в комбінації з іншими каучуками — виготовлення шин і низки поліпропиленових деталей.
- бутадієновий (BR) – поєднання високої зносостійкості за рахунок низького коефіцієнта тертя та показників міцності, відмінні еластичні властивості та малі значення гістерізних втрат, стійкість до низьких температур роблять полібутадієн досить цінним синтетичним каучуком. Основні сфери застосування – шинна промисловість, конвеєрні стрічки, приводні ремені, рукава.
- ізопреновий (IR) – відносяться до групи каучуків загального призначення, застосовують у сферах, де зазвичай використовується натуральний каучук, і там, де важлива висока технологічність та стабільність фізико-механічних показників, на противагу натуральному каучуку вони не мають неприємного запаху, біологічно інертні, характеризуються гарною водостійкістю.
- силіконові каучуки (СКТ/КП-СКТВ) – призначені для виготовлення гумових сумішей та виробів з них, вирізняються підвищеною термостабільністю, морозостійкістю та високими діелектричними властивостями.
- фторкаучук (FPM) – за хімічною стійкістю фторкаучуки перевершують усі відомі еластоміри. Фторкаучуки стійкі до мінеральних кислот, аліфатичних та ароматичних вуглеводнів, бензину, олій і мастил. Властивість фторкаучуків розчинятися в деяких кетонах та складних ефірах дозволяє використовувати їх для виробництва герметиків та клеїв. Фторкаучуки призначені для роботи у жорстких умовах, які не витримують вуглеводні та натуральні каучуки.
Завод гумовотехнічних виробів оперативно розробляє нові та удосконалює діючі рецептури гумових сумішей, які задовольняють різні специфічні умови експлуатації, включаючи кольорову палітру, відповідно до вимог стандарту якості: ISO 9001-2001, а також ГОСТ, ДСТУ та ТУ.