Колеса поліуретанові – пріоритетний вектор заводу ГТВ ТОВ «РІФ-03», ми також спеціалізуємося на виробленні поліуретанових  роликів та коліс будь-яких розмірів та видів.

Поліуретан – це загальна назва групи синтетичних матеріалів, які характеризуються зносостійкістю, довговічністю і практичністю. Перевага матеріалу в тому, що рівень його еластичності можна програмувати, спираючись на співвідношення наповнювачів, які використовуються у виробництві. Загалом використовують 1-3 компоненти для виготовлення поліуретану.

Деталі з поліуретану призначаються для множинних конструкцій – дитячих візків, продуктових візків, роликових ковзанів, спецтехніки, конвеєрних ліній, навантажувачів і тому подібне. Окрім навантажувальної техніки, поліуретан застосовують на катках гусеничної техніки – комбайни і трактори, асфальтоукладальники. Шківи з поліуретану використовуються для простягання канатів і тросів.

Ролики і колеса пережили сотні трансформацій, доки не набули  сучасного вигляду, який відповідає запитам нинішнього покоління. Матеріал для коліс наші предки підбирали абсолютно різноманітний – дерево, метал, гума, пластмаса. А в 1937 році винайшли поліуретан, хоча запровидили у промисловість майже через десять років. Колеса для роликів із поліуретану з’явилися на ринку у кінці 70-х і відразу вийшли в топ. Чому? Відповідь проста – споживачів підкорила еластичність колес, стійкість до ударів, довгий термін експлуатації, можливість балансувати жорсткістю матеріалів під час виготовлення поліуретану і т.п.

Поліуретан створюється із продуктів нафтохімічної промисловості. Його характеристики визначаються молекулярною структурою – він може бути податливий до температур, а може бути стійким. Випускається у різних формах – як у в’язкій рідині, так і в твердих брусках.

Найчастіше поліуретановими колесами комплектуються промислова, будівельна та складська техніка  – візки для вантажів різних вагових категорій.  Великовантажні колеса з поліуретановим контактним шаром лідирують в зносостійкості та витривалості.

Їх популярність пояснюється тим, що допустиме навантаження дає змогу транспортувати великогабаритні вироби і вантажі, а робочий діапазон температур охоплює радіус від -60 до +80 градусів.

Активно використовувати поліуретан почали ще в 60-х роках минулого століття. Нині поліуретанові колеса і ролики популярні як в Україні та країнах близького зарубіжжя, так і в Європі. Однак європейське виробництво поліуретанових виробів набагато дорожче за вітчизняні аналоги.

Полиуретановые колеса

Ціна на вироби із поліуретану вище, ніж на звичайну гуму, але і переваг значно більше.

Колеса поліуретанові – основні характеристики

  • стійкі до температурних коливань від -20 оС до +80 оС,  не деформуються і не тріскаються;
  • при пересуванні поліуретанові колеса і ролики не створюють шуму і не залишають слідів на покритті;
  • відмінно пересуваються на різних поверхнях – паркет, пісок, гравій і т.д.;
  • поліуретанові колеса зручні в эксплуатації: не схильні до проколів, порізів, не потребують підкачки;
  • легко ремонтуються за допомогою нанесення нового шару на сліди ушкодження;
  • поліуретан добре експлуатується у несприятливому середовищі  – солона вода,  бензин, олії;
  • не чутливі до ржавчини, грибків чи плісняви;
  • можуть витримувати тиск до 7 тис. кг;
  • при стисканні швидко набувають початкової форми;
  • низький коефіцієнт теплопровідності;
  • при вантажоперевезеннях відсутній крен (нахил набік);
  • поліуретанові колеса і ролики зручні та прості в обслуговуванні – не потребують систематичної перевірки тиску, достатньо їх просто очистити або провести санобробку .

Спектр застосувань поліуретанових коліс

Поліуретанові колеса для візків. Під час чергового візиту до супермаркету, зверніть увагу на колеса – так, вони поліуретанові. Їм не страшні порізи й розриви, вони не бруднять підлогу специфічними слідами на відміну від гумових аналогів, мають антивібрацйні властивості, вирізняються гарною амортизацією.

Колеса із поліуретану для колясок. Вирізняючі характеристики таких коліс  – висока прохідність та суттєва амортизація. Також коляски з поліуретановими  колесами значно легші, що іноді є пріоритетним фактором у виборі першого дитячого транспорту. Завод ГТВ ТОВ «РІФ-03» має можливісь виготовляти поліуретанові колеса діаметром від 15 до 35 см, залежно від функціоналу дитячих візків.

Колеса із поліуретану для самокатів. Це можуть бути як звичайні дитячі самокати, так і для екстрим-спорту – трюкові. Їх діаметр близько 180-200 мм, виготовляються із вспіненого матеріалу високої твердості. Ефективне зчеплення з дорожним покриттям сприяє тривалому утриманню швидкості, згладжуючи тріщини та виїмки на асфальті.

Колеса із поліуретану для роликів. Їх особливість – стійкість до механічних ударів та стирання. Твердість еластомерів для виробництва таких коліс коливаєтсья від 72 до 93 Шор А. Для швидкісного катання підходять колеса діаметром 70-100 мм, для трюкових самокатів потрібні поліуретанові колеса діаметром 53-64 мм.

Футерування коліс поліуретаном. Інноваційні технологічні процеси передбачають замість дороговартісної заміни колес їх бюджетний ремонт  – реставрація зношених коліс поліуретаном. Термін служби коліс після футерування поліуретаном набагато довший, ніж коліс з інших матеріалів.

Серед домінуючих позицій на користь використання поліуретанового покриття виділяють:

  • стійкість до корозії, бензину, олії, органічних розчинників;
  • не боїться проколів, тому сміливо використовується на нерівних поверхнях, без ризику виходу з ладу через металеві ошурки та інші домішки;
  • відсутній стук, шум, гуркіт та вібрація під час експлуатації;
  • відмінна вантажопідйомність;
  • не є провідником електричного струму, чим посилює поріг безпечної експлуатації;
  • не потребує систематичного контролю тиску або підкачування;
  • не вимагає сервісного обслуговування – тільки очищення або санобробка.

Поліуретанові колеса для гідравлічних візків

На маленьких колесах гідравлічних візків лежить велика відповідальність за вантаж, що перевозиться. Діаметр коліс візків – приблизно 8-20 см, але від якості коліс залежить наскільки рівний і плавний хід у візка, чи схильні вони до частих поломок, чи зручні в щоденній експлуатації.

Основне навантаження при перевезеннях спрямовується на підвилкові ролики, які виготовляються з міцного нейлону або поліуретану. Ролики з нейлону мають перевагу над поліуретановими в аспекті експлуатації в агресивному зовнішньому середовищі. Але поліуретанові колеса мають перевагу в “м’якому ходу” – вони вирізняються відмінним зчепленням із гладкою і слизькою поверхнею. Це актуально при використанні візків на керамічній плитці, приміром.

Рульові колеса гідравлічних візків більші та маневрініші, ніж ролики. Їх покриття може бути виконане з нейлону, поліуретану або гуми. Гасити вібрації, долати невеликі вибоїни легше на гумі, але цей матеріал може залишати чорні сліди на поверхні, на відміну від поліуретану.

Як обрати поліуретанові колеса та ролики?

Почати необхідно з того, з якою метою ви хочете придбати продукцію і для якої техніки. Також треба врахувати в яких умовах експлуатуватимуться колеса. Дивлячись на це, обирається потрібний сировинний матеріал, необхідний діаметр і відповідна твердість за шкалою Шора.

По вантажопідйомності поліуретанові колеса бувають:

  • середнього ступеню – з витримкою навантаження до 600 кг на одне колесо;
  • великовантажні – з витримкою до 1100 кг;
  • для максимально важких вантажів – навантаження до 7 тис. кг.
Полиуретановые колеса
Поліуретанові колеса

В асортименті компанії ГТВ ТОВ «РІФ-03» ви матимете можливість знайти поліуретанові колеса різних типів та характеристик – поворотні й неповоротні, колеса без кронштейна, а також поворотні колеса з гальмами.

Чому поліуретан витісняє гуму?

Гума довго залишалася популярною через невелику собівартість, що вигідно для використання у багатьох секторах промисловості. Але позиції гуми в порівнянні з поліуретаном просідають в пунктах міцності, еластичності, спектрі робочих температур, стійкості до вологи і хімічного середовища, зносостійкості.

Поліуретан в автомобілебудівництві

Виробники автомобілів останні декілька років прагнуть замінювати гумові деталі на поліуретановий матеріал. Цей підхід дозволив серйозно знизити зношення головних вузлів машини. До того ж, за допомогою поліуретану вдається скоротити витрати на поточні ремонтні роботи і техобслуговування транспорту. Причина – відмінна зносостійкість поліуретану і тривалий термін служби.

Чи є недоліки у поліуретану?

Плюси поліуретанового матеріалу набагато ширші за негативний спектр особливостей. Але все таки і в поліуретану є слабкі сторони:

– температурний режим роботи впливає на показники міцності і еластичності;

– труднощі з навантаженнями на скручування;

– складний процес переробки у вторсировині. При високотемпературному нагріванні виділяються шкідливі для довкілля пари формальдегідів.

 Чи завдає шкоду здоров’ю людини поліуретан?

На стадії виробництва поліуретану хімічні компоненти можуть нести небезпеку для здоров’я людини. Робочий персонал на заводі повинен обов’язково дотримуватися норм охорони праці і користуватися необхідними засобами індивідуального захисту.

Поліуретан в готових виробах не шкодить здоров’ю людини. Для виділення небезпечної пари потрібне нагрівання поліуретану до температури вище 100 оС, що в побутовому використанні практично неможливе.

Наша компанія може виготовити поліуретанові вироби будь-якого необхідного розміру.

За допомогою поліуретану ми здійснюємо ремонт катків, коліс, валів !

Наші фахівці мають досвід виробництва продукції на індивідуальне замовлення за поданим технічним завданням або за наданими кресленнями.  Ви можете знайти наші контакти для зв’язку.

Адреса

Юридична
Україна

Адреса виробничих потужностей
Україна

Тел/факс

+380666091457

(0542) 78 21 88

E-mail