«Сира гума» – що це і де потрібна?

Ця назва не є технічною термінологією, скоріше «народний вираз». Це гумовотехнічна суміш з додаванням додаткових інгредієнтів. Найменування «сира» гума отримала через свою консистенцію – вона в’язка, безформна, бо її міжмолекулярні зв’язки не стабильні.  Головними компонентами гумової суміші є каучук, сірка, пластифікатори, віск. Сірка сприяє вулканізаціїі, потім компоненти вступають в реакцію із пом’якшувачами твердості. До складу також можуть входити фарбники, компоненти, що сприяють стійкості до УФ-променів, нафтопродуктів або радіації.

Головна сфера застосування сирої гуми – ремонтні роботи. Наступна позиція за популярністю – створення техпрокладок для трубопровідної арматури. Незамінна сира гума у ремонті автошин. В процесі температурної вулканізації гумову суміш наварюють на протектор покришок, склеюють плечові або радіальні пошкодження, виготовляють латки на проколи камер.

сырая резина

У чому особливість процесу вулканізації сирої гуми?

Простіше кажучи, вулканізація –це хімічне перетворення сирого каучуку у гуму з покращеними властивостями пружності та міцності. Вулканізація сирої гуми відбувається в автоклаві, спеціальних формах та різному спецустаткуванні. Якщо додати у суміш прискорювач, то це скоротить тривалість вулканізації, при цьому підвищивши якість гумової суміші. Існує особливий тип активних прискорювачів, які можуть скоротити час на процес вулканізації в 20 разів.

Виділяють кілька методів вулканізації: електрична, сірчана, гаряча і холодна.

Для електричної вулканізації оптимальний температурний режим – 145 оС. Сірчана вулканізація гуми сирої передбачає хімічну реакцію каучука та атомів сірки.  Довівши співвідношення сірки до 5%, виходить сировина для виготовлення покришок, камер. Гаряча вулканізація – це доведення каучука до температури 150 оС з наступним застосуванням пресу. Не рекомендується перевищувати температуру 150 оС в процесі вулканізації, каучук може зіпсуватися, втратити свої  характеристики або зруйнуватися. Для холодної вулканізації зараз передбачені спеціальні допоміжні набори, у складі яких є латки та клей. Проте цей метод використовують у критичних моментах, коли потрібен терміновий ремонт.
сырая резина купить

Який оптимальний час для вулканізації сирої гуми?

На 1 мм товщини гуми сирої потрібно 4 хвилини вулканізації на прогрітому вулканізаторі (150 оС) під тиском 3 кг/см2 і більше. При недостатньому тиску під час вулканізації сирої гуми в кінцевому результаті можна отримати пористу гуму.

Яка технологія склеювання сирою гумою?

Інтернет рясніє порадами як клеяти сирою гумою у домашніх умовах, в гаражах, але ми б не рекомендували цим займатися. Це можливо, але доведеться витратити чимало часу та зусиль і не факт, що результат вас задовольнить. Спеціальне виробництво оснащено необхідною технікою та пристроями, а майстер виконає кожен етап з професіональною точністю та гарантією якості.

Покрокова інструкція як заклеїти дефект в шині сирою гумою:

  • Обробити поверхню. Затерти абразивом місто склеювання, нерівності обрізати.
  • Використовувати знежирювальний засіб для очищення поверхні.
  • Визначити якого розміру потрібен пластир, обережно вирізати з листа гуми і накласти на місце склеювання.
  • Заготовку зажати й нагріти.
  • На процес вулканізації потрібно витратити від 4 до 10 хвилин на 1 мм товщини латки.
  • Для підвищення ефекту інтенсивності вулканізації можуть оброброблювати поверхні спеціальною клейовою сумішшю.

Які можуть виникнути проблеми при вулканізації сирої гуми?

В процесі вулканізації може виникнути прилипання пресу до гуми. Щоб уникнути цієї неприємності, рекомендують вставити між пресами папір. Необхідно, щоб гума заповнила воронку повністю, якщо тільки частково, то повітря, що залишилося, перешкоджатиме склеюванню. Тоді доведеться розпочати процес з вихідної точки – закладати сиру гуму в місце дефекту і знову пройти усі кроки вулканізації сирої гуми.

вулканизация резины

Які причини відшаровування сирої гуми після вулканізації?

Клею могло бути або мало або в надлишку. Збій температурного режиму – температура вулканізації сирої гуми має бути не нижче 149 °C. Час вулканізації теж вкрай важливий, його треба правильно розраховувати. Необхідно балансувати текстурність поверхні, яку піддаєте ремонту. Не рекомендується комбінувати матеріали різних марок. Ретельно очищайте поверхню від нерівностей і жирів.

Чому після вулканізації сирої гуми латка зруйнована зсередини?

Процес гарячої вулканізації сирої гуми міг бути реалізований з порушеннями. Пошкодження перевищувало граничні розміри для ремонту або виходило із зони, що ремонтується. Латка могла бути встановлена не по центру дефекту або зміститися у процесі вулканізації.

Сира гума і популярні питання про неї

Адреса

Юридична
Україна

Адреса виробничих потужностей
Україна

Тел/факс

+380666091457

(0542) 78 21 88

E-mail