Фторкаучук – це основа основ! Це найпопулярніший еластомер, особливий тим, що має виняткові фізичні властивості.  Фторкаучук і вироби з цього матеріалу можуть суттєво збільшувати свої розміри під дією навантажень. А після послаблення напруги фторкаучук повертаєтья у попередню форму без деформацій і радикальних наслідків. Відмінні показники еластичності зробили фторкаучук провідним матеріалом для виготовлення ГТВ, який перевершив за практичністю латекс і натуральні каучуки.

Як отримують фторкаучук?

Синтетичні фторкаучуки є результатом радикальної полімеризації простих мономерів в емульсії з додаванням фтору.  Основний сировинний компонент для хімічної реакції – вінілдефторит, що вступає у взаємодію з перфторметилвінілом, трихлоретиленом або гексахлорпропиленом. Кінцевий продукт залежить від компонентів, що входять до складу фторкаучуку. Але стабільною властивістю при поєднанні будь-яких компонентів є висока механічна міцність.

Фторкаучук

Чим особливий фторкаучук?

  • Фторкаучук вирізняється високою термостійкістю. Він не піддається деструкції навіть при довготривалій роботі в температурному режимі 200°С. Міцність та еластичність тримаються на належному рівні. Розкладення у фторкаучуків відбувається при температурах вище 300°С.
  • Кращий серед еластомерів в аспекті хімічної стійкості. Концентровані кислоти (мінеральна, сірчана), нафта, вуглеводні, бензин, масла та мастила не впливають на фізичні властивості фторкаучуку.
  • Розчиняються у деяких видах кетонів і складних ефірах. Тому фторкаучук використовують у виробництві клею, герметиків та захисних покриттів.
  • Особливий своєю відмінною водостійкістю. На основі фторкаучуку виготовляють герметизуючі плівки, які можуть експлуатуватися не один рік при постійному впливі кисню й озону.
  • Відмінна риса фторкаучуку – зносостійкість. Навіть при впливові абразивів вироби з фторкаучуку стійкі до фізичного зносу та служать довго і надійно.
  • Не чутливий до перепадів температур – стабільний в роботі як при високих температурах, так і гранично знижених.
  • Не горить, вогнестійкий.
  • Стійкий до радіації.

Фторкаучук вважається майже єдиним еластомером, який рекомендують використовувати у несприятливому робочому середовищі, де натуральні або вуглеводневі аналоги підлягають руйнуванню.
Фторкаучук купить

Сфера застосування

Світова тенденція маркування фторкаучуку – FPM і Viton. Перша абревіатура поєднує всі матеріали даної групи, а друга позначає спеціальний гумовий напівфабрикат на базі фторкаучуку – зареєстрована торгова марка компанії Du Pont. На американському ринку фторкаучукові матеріали називають FKM, а на ринку країн близького зарубіжжя – СКФ (синтетичний каучук фторований). 

Автопром, машинобудівництво, авіація, нафтопереробні комплекси, фармакологічна промисловість, електротехніка та хімічна галузь – це найпопулярніші сфери використання фторкаучуків. В автомобілебудуванні без фторкаучуків не обійтися у виробництві гальмівних манжетів та сальників. В авіаконструкціях фторкаучук необхідний для ущільнювальних прокладок у двигунах.

Мільйони деталей та запасних частин виготовляються із фторкаучуку, тому що він ідеальний в термостійкості, працює в агресивному хімічному середовищі, не схильний до корозії, має електроізоляційні властивості. Фторкаучук є складовою як різноманітних трубок та ущільнювачів, так і спецодягу та засобів індивідуального захисту.

Це єдиний еластомер, що успішно витримує експлуатацію у складних кліматичних умовах.

У побуті зустріти фторкаучук також нині – не рідкість. Захист покриттів кабелів, вкладки в навушники, гумові деталі мобільних пристроїв – так, в цих предметах використовують фторкаучук. Більше того, з’явилася практика використання фторвуглеводневого каучуку в чохлах для смартфонів, оскільки силіконові чохли критикують за швидке зношення та втрату охайного зовнішнього вигляду. Широкої популярності дана практика ще не здобула, оскільки силікон привабливіший за ціновою категорією. Але з часом баланс ціна-якість  знайдеться і  фторкаучук упевнено увійде у повсякденне життя кожної людини.

У виробників робота з покращення його якісних характеристик продовжується. Спеціалісти проводять чисельні дослідження, спрямовані на підвищення морозостійкості, удосконалення технологічних властивостей. Для технологічних експериментів застосовують різні методи – вводять в хімсклад додатковий мономер. Також виготовляють гумові суміші, змішуючи   фторкаучук та інші види синтетичних каучуків.

Фторкаучук – чим особливий і де потрібен?

Адреса

Юридична
Україна м. Суми, вул. Лінійна, 22

Адреса виробничих потужностей
Україна м. Суми, вул. Воєвоина, 4

Тел/факс

+380666091457

(0542) 78 21 88

E-mail